Carnaval van Kortrijk

De inwoners van het vredige stadje aan de Franse grens hebben het goed bekeken.  Carnaval vieren is leuk, maar nog leuker als ook de zon van de partij is. Vandaar dat de Kortrijkenaren of Kortrijkzanen met het ‘zomercarnaval’ uitpakken. Het carnavalsfeest start op zaterdag aan het Schouwburgplein (in het hartje van de stad, tussen het station en de Grote Markt) met een wereldmuziekfestival dat heel wat volk trekt. Op zondag is er de stadsparade door de straten van de stad. Er hangt een exotisch, kleurrijk en aanstekelijk sfeertje. De organisatoren maken er een erezaak van dat het publiek maximaal deelneemt aan de stoet. Je bent er heus niet alleen om te kijken, maar ook om deel te nemen. Je kunt je verkleden of je kunt heupwiegend op het duivelse ritme van de trommels mee de stad in trekken of je kunt gewoon lekker uit de bol gaan! Laat vooral niets je tegenhouden om gewapend met een fluitje of enig ander instrument maximaal kabaal te maken! Ook dat is carnaval!

Wist je dat?

Kortrijk al een bijzonder oude stad is. Ze bestond al ten tijde van de Romeinen en werd toen Cortoriacum genoemd.

Raadsel:

Weet jij met welke schaduw deze narrentekening overeenstemt?

Antwoord: Met schaduw D.