De Belgische geschiedenis verteld aan kinderen

Bernard Coppens en Alain Leclercq

Alain Leclercq volgde een opleiding geschiedenis. Via een omweg ontplooide hij zich als schrijver: op een dag, toen een auteur hem vertelde dat hij er maar niet in slaagde om een verhaal om te werken tot een kinderboek, besliste hij om zelf de pen ter hand te nemen. Sindsdien schreef hij, alleen of samen met een partner, niet minder dan 25 geschiedkundige boeken voor zowel volwassenen als kinderen.

Bernard Coppens spitste zich toe op geschiedkundige tekeningen. Ook hij is historicus en werkt voor het Museum van het Leger in Nederland waar hij waarheidsgetrouwe tekeningen maakt van uniformen uit een ver en minder ver verleden.

Van de iguanodons van Bernissart tot de taalstrijd, van het verzet van Ambiorix tot de razzia’s van de Duitsers tijdens Wereldoorlog II, over Karel de Grote, Keizer Karel, Napoleon en Leopold II,...

Kortom, in deze eerste geschiedenis van België worden alle grote perioden van onze Geschiedenis aangekaart.